O mnie

Dietetyk - ilustracja

Dietetyk - moje zdjęcie

Dietetyk Kliniczny, dr n. med. Małgorzata Mojzykiewicz

W 2007 roku uzyskałam tytuł magistra inżyniera w zakresie dietetyki na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Swoje zainteresowania naukowe od czasu ukończenia studiów rozwijałam, jako uczestnik konferencji naukowych z zakresu zespołu metabolicznego, co skłoniło mnie do ukończenia w 2019 roku Studium Doktoranckiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i uzyskaniem w 2020 roku stopnia doktora nauk medycznych w zakresie dietetyki. Z myślą o najmłodszych pacjentach ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki.

Główny obszar moich zainteresowań naukowych to zapobieganie powstawania otyłości, żywienie osób z cukrzycą oraz kobiet w okresie okołoporodowym. Jestem wieloletnim Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Ponadto, organizuję warsztaty żywieniowe w szkołach rodzenia, przedszkolach oraz prowadzę zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu z zakresu dietoprofilaktyki i żywienia klinicznego. Jestem współautorką prac naukowych oraz uczestniczką licznych sympozjów i konferencji z zakresu dietetyki i żywienia człowieka.

Certyfikat – Studium Doktoranckie

Certyfikat - Studium Doktoranckie

Potwierdzenie członkostwa w Polskim Stowarzyszeniu Dietetyków

Certyfikaty

Certyfikat - Psychologia w leczeniu otylości

Certyfikat - uczestnictwo w konferencji naukowej IV Ogólnopolskie Dni Otyłości

Certyfikat - Jak emocje wpływają na żywienie. Najnowsze trendy w psychodietetyce stosowanej.
Trendy-w-dietetyce
Rola diety w chorobach tarczycy

 

[Słowa kluczowe: dietetyk Poznań, dietetyk Mosina, dietetyk Pobiedziska, dietetyk dla osób z nadwagą i otyłością, dietetyk dla osób z zaburzeniami odżywiania (bulimia i anoreksja), dietetyk dziecięcy, dietetyk dla kobiet w ciąży i karmiących, dietetyk osób różnymi jednostkami chorobowymi (cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu pokarmowego), specjalista dietetyk, specjalista ds. żywienia, dyplomowany dietetyk,  indywidualne plany żywieniowe, skuteczne odchudzanie, układanie diet, porady żywieniowe, dietoterapia, analiza składu ciała, racjonalne odżywianie, zbilansowana dieta, porady dietetyczne, psychodietetyka]