Dla kogo dietetyk?

Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że „dietetyk to taka osoba, która odchudza ludzi”. Oczywiście jest to prawda, jednak jest to tylko część zakresu działań dietetyka. W wielu schorzeniach np. w cukrzycy czy nadciśnieniu dietoterapia stanowi podstawę leczenia bądź jest ważnym aspektem w połączeniu z farmakoterapią.

Jednak, aby nie dopuścić do sytuacji, by choroba się pojawiła należy już od okresu niemowlęcego, a w zasadzie od momentu planowania przez rodziców potomstwa i podczas okresu życia płodowego dziecka zadbać o racjonalne odżywianie. Ma to ogromny wpływ na zdrowie człowieka w dorosłym życiu. Świadomość ludzi na temat żywienia wzrasta i bardzo się z tego cieszę, jednak tempo życia, stres często utrudniają nam racjonalnie się odżywiać.

Dlatego chciałabym, aby moje wskazówki żywieniowe przedstawiane podczas indywidualnych konsultacji bądź zawarte na stronie choć trochę pomagały w dzisiejszej rzeczywistości budować pozytywne nawyki żywieniowe. Jest to klucz do utrzymania naszego organizmu w dobrej kondycji zdrowotnej, a zdrowie jest bezcennym darem i powinniśmy o nie dbać najlepiej, jak potrafimy.


Dietetyk, Małgorzata Mojzykiewicz

Dodaj komentarz